Přeskočit na hlavní obsah

Blogger.com s vlastní doménou

Blogovací platformu Gooogle Blogger.com jsem před zhruba 10 lety opustil, nicméně od té doby se hodně, ale opravdu hodně, změnilo. V tuto chvíli nejsem moc zběhlý v tom co všechno lze nastavit a personalizovat k "obrazu svému", tak se alespoň pustím do toho jak na této platformě zprovoznit vlastní doménu (vlastní webovou adresou), v mém případě šlo o Googlim.cz (tento web).

Přesto co tvrdím výše, již nyní mohu říct, že pokud mě někdo osloví s tím, že by chtěl vlastní web na kterém by rád často publikovat, doporučím mu právě tuto platformu. Administrace je jednoduchá, šablony vypadají slušně a oproti například Wordpressu odpadá spousta starostí, jako například HTPS, aktualizace, web hosting, databáze a podobně.

K jádru věci, jak tedy "propojit" vlastní doménu s Blogger.com

1) Nejdříve si muset zaregistrovat doménu, v mém případě na SubReg.cz.
2) Založte si jakýkoliv blog na Blogger.com
3) V Nastavení –› základní zadejte web adresu vaší domény a pohlídejte si zda je zvoleno (zaškrtnuto) "Přesměrovat doménu vasedomena.cz na doménu www.vasedomena.cz". Pro případ, že někdo před adresu Vašeho webu nezadá "www".
4) Zobrazí se Vám 4 důležité údaje (na náhledu níže označeny šipkou), pozor s chybou, tak je to v pořádku.

4 důležité údaje (viz screenshot níže)5) Ty (4 důležité údaje) zadejte zadejte jako CNAME v DNS zóně domény u vašeho registrátora (tam kde jste doménu registrovali).
6) Přidejte 4x IP adresu 216.239.32.21 jako A, ty zajistí přesměrovaní na Váš web v případě, že někdo před web adresu webu nezadá "www".

Body 5 a 6 na SubReg.cz (viz screenshot níže)

7) Vyčkejte zhruba hodinu a opakujte bod 3, nyní by měla chyba (uvedená v bodě 4) zmizet a vše by mělo za další (zhruba) hodinu fungovat.

Doporučení na závěr

V Nastavení –› základní zvolte HTTPS dle náhledu níže.

HTPS 2x Ano (viz screenshot níže)

Komentáře

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj všichni,

  Jsem soukromý věřitel, nabízím půjčku ve výši 2%, je to legitimní společnost se ctí a rozdílem, jsme připraveni vám pomoci v jakémkoli finančním problému, který jste, nabízíme všechny typy úvěru, takže pokud máte zájem o tuto nabídku půjčky laskavě nás kontaktujte na našem e-mailu: (christywalton355@gmail.com) Uveďte také následující podrobnosti, abychom mohli okamžitě pokračovat s půjčkou.

  Název:
  Potřebné množství:
  Doba trvání: a
  země:
  Účel půjčky:
  Měsíční příjem:
  Telefonní číslo:

  Kontaktujte nás s výše uvedenými údaji na našem e-mailu: christywalton355@gmail.com

  S pozdravem vám všem.

  OdpovědětVymazat
 3. We've created customized products for use in industries as numerous as electronics, consumer items, entertainment, photo voltaic vitality, sewage treatment and disposal, and scientific analysis. We'll evaluate your proposal CNC machining rigorously in order that we're able to to} estimate an correct worth. We're a full-service metallic fabrication company that is committed to delivering your products on time.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny s Macem

S Windows se peru spoustu let, opravdu, ale opravdu mě ser.. . Po několika letech lavírování jsem to tedy zkusil s Macem. Rozhodoval jsem se mezi Macem Mini a iMacem. Nakonec to vyhrál repasovaný iMac z dubna 2019 s 4K 21,5 obrazovkou, Intel Core i5 šestiřádkovým procesorem 3 GHz (Turbo Boost až 4,1 GHz), operační pamětí 8 GB DDR4, 256 GB úložištěm SSD a grafikou Radeon Pro 560X. Nákup jsem realizoval na apple.com/es/shop/refurbished . Tyto řádky píšu zhruba po týdnu s Macem. Přechod s Windows byl neočekávaně jednoduchý. PSPad jsem (prozatím a možná i trvale) nahradil programem TextMate, import webů z FTP klienta FileZilla, Window –› Mac OS, proběhl bez problémů, obstarožní (ale stále skvělý) Adobe Fireworks CS6 za 270 EUR, jsem nahradil Affinity Photo (zatím trial), plná verze stojí 55 EUR, toto je takřka vše co na počítači potřebuji. Nicméně musím říct, že Windows 10 ve srovnání s Apple macOS 10.15.1 Catalina, není vůbec, ale vůbec, špatný. Mac sem tam laguje, jeden program m

Několik jednoduchých kódů na web

Několik jednoduchých a snad i užitečných kódů na web stránky. Kódy které používám, nebo jsem používal a nechci je znovu googlit. Vše co vidíte níže jsem nalezl kdesi na internetu, nejsem autorem. Animace (načítání) čísel Refresh (zobraz animaci) První číslo: 5 467 Další: 112 Kód - klik zde . Doplním jednoduchý kód pro odkaz refresh. ­ ­ ­ <a href="javascript:window.location.reload(true)">Refresh (zobraz animaci)</a> Responzivní YouTube video Google mapy a podobně, prostě responzivní iframe Kód - klik zde . Responzivní obrázek Přičemž max-width může být libovolné procento, u obrázku pak nezáleží na udávané výšce (height). ­ ­ <style> ­ ­ max-width: 100%; ­ ­ height: auto; ­ ­ </style>