Přeskočit na hlavní obsah

Investiční nemovitosti ve Španělsku

Nemovitosti se dostaly do centra pozornosti nejenom soukromých investorů, kteří se snaží o zhodnocení vlastních finančních prostředků, ale už i korporátních investorů. Kombinace slabé nabídky a silné poptávky proto v ČR vede k dalšímu zvyšování cen.
Reality ve Španělsku
Zatím co ceny nemovitostí v České republice skokově rostou a mnoho analytiků hovoří o tom, že ceny jsou nadhodnocené, například ve Španělsku (jak lze vidět například na realitním serveru reality ve Španělsku) lze zakoupit byt u moře za méně než 50 000 EUR (klikněte pro přepočet ceny na CZK). Proto stále více čechů, i těch, kteří se příjmově řadí do střední třídy, investuje právě do nemovitostí ve Španělsku. Přičemž doslova hitem jsou reality ležící na pobřeží Středozemního moře, kam míří turisté nejen z Evropy, ale doslova z celého světa. Tito investoři, pak byty pronajímají prostřednictvím serverů jako Airbnb a Booking, na čemž vydělávají nemalé peníze. Navíc pokud dostanou chuť odcestovat k moři, jedou do vlastního, místo kompletní dovolené, pak zaplatí pouze za letenku, nebo za pohonné hmoty, pokud cestují autem.
Zatím co běžným příjmovým skupinám v České republice, se sen o vlastním bydlení stále vzdaluje, ve Španělsku si mohou zakoupit vlastní byt nebo dům za hubičku.

Servis při koupi v českém jazyce

Při koupi nemovitosti se pak mohou spolehnout nejen na servis v českém jazyce (včetně právního), ale také na správu nemovitosti, kterou jim zajišťují Češi žijící ve Španělsku.

Správa nemovitostí od Čechů žijících ve Španělsku

Správa nemovitosti znamená, pravidelnou kontrolu nemovitosti, zajištění oprav, případných rekonstrukcí, údržbu pozemku ( zahradnické práce, čištění bazénů a podobně). Navíc také servis pro klienty investora, kterým nemovitost pronajímá, což znamená, transfery letiště - ubytování, předání nemovitosti, převzetí nemovitosti, úklid a podobně.
Stačí se domluvit česky, vše za vás zařídí česká agentura sídlící ve Španělsku.
"Ceny jsou zde neuvěřitelně nízké, nejdříve jsem myslel, že jde o podvod." Vyjádřil se v diskuzi na Facebooku Petr, který si zakoupil byt v přímořské městě Torrevieja. "Opravdu jsem myslel, že web REALITYveŠpanělsku.cz láká na nereálné ceny, ale opak je pravdou." Dodává. Ano je to tak, byt v okresním českém či moravském městě, je v současné době opravdu mnohem dražší, než byt nebo malý dům na pobřeží Středozemního moře.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Blogger.com s vlastní doménou

Blogovací platformu Gooogle Blogger.com jsem před zhruba 10 lety opustil, nicméně od té doby se hodně, ale opravdu hodně, změnilo. V tuto chvíli nejsem moc zběhlý v tom co všechno lze nastavit a personalizovat k "obrazu svému", tak se alespoň pustím do toho jak na této platformě zprovoznit vlastní doménu (vlastní webovou adresou), v mém případě šlo o Googlim.cz (tento web). Přesto co tvrdím výše, již nyní mohu říct, že pokud mě někdo osloví s tím, že by chtěl vlastní web na kterém by rád často publikovat, doporučím mu právě tuto platformu. Administrace je jednoduchá, šablony vypadají slušně a oproti například Wordpressu odpadá spousta starostí, jako například HTPS, aktualizace, web hosting, databáze a podobně. K jádru věci, jak tedy "propojit" vlastní doménu s Blogger.com 1) Nejdříve si muset zaregistrovat doménu, v mém případě na SubReg.cz . 2) Založte si jakýkoliv blog na Blogger.com 3) V Nastavení –› základní zadejte web adresu vaší domény a pohlídej

Co jsou to Zonky

Zonky jsou v České republice průkopníkem v P2P lendingu (Peer-to-peer lending je půjčování lidem přímo od lidí prostřednictvím zprostředkovatele a online platformy). Uživatelé této platformy uzavírají půjčky přímo mezi sebou. Věřitelem tedy není banka, ale lidé, kteří jsou ochotni do půjček investovat. V praxi to znamená, že zájemce o půjčku získá peníze od lidí (drobných investorů), kteří se na půjčku společně složí. A právě největším tržištěm takových úvěrů jsou v ČR Zonky. Zonky, jde marketingový název půjčky společnosti Benxy s.r.o., která spadá pod mateřskou společnost PPF. Žádost o půjčku a vyplacení peněz Žádost o půjčku o půjčku začíná na Zonky kalkulačce , kde žadatel zvolí požadovanou částku a kolik peněz je schopen měsíčně splácet, dle zvolených parametrů zde zjistí jak dlouho bude úvěr splácet. Po odeslání žádosti a schválení úvěru, peníze vyplácejí přímo Zonky. Klient tak nemusí čekat až se na půjčku složí drobní investoři. Zonkyho tržiště Přesto, že peníze js

První dny s Macem

S Windows se peru spoustu let, opravdu, ale opravdu mě ser.. . Po několika letech lavírování jsem to tedy zkusil s Macem. Rozhodoval jsem se mezi Macem Mini a iMacem. Nakonec to vyhrál repasovaný iMac z dubna 2019 s 4K 21,5 obrazovkou, Intel Core i5 šestiřádkovým procesorem 3 GHz (Turbo Boost až 4,1 GHz), operační pamětí 8 GB DDR4, 256 GB úložištěm SSD a grafikou Radeon Pro 560X. Nákup jsem realizoval na apple.com/es/shop/refurbished . Tyto řádky píšu zhruba po týdnu s Macem. Přechod s Windows byl neočekávaně jednoduchý. PSPad jsem (prozatím a možná i trvale) nahradil programem TextMate, import webů z FTP klienta FileZilla, Window –› Mac OS, proběhl bez problémů, obstarožní (ale stále skvělý) Adobe Fireworks CS6 za 270 EUR, jsem nahradil Affinity Photo (zatím trial), plná verze stojí 55 EUR, toto je takřka vše co na počítači potřebuji. Nicméně musím říct, že Windows 10 ve srovnání s Apple macOS 10.15.1 Catalina, není vůbec, ale vůbec, špatný. Mac sem tam laguje, jeden program m