Přeskočit na hlavní obsah

Banky lákají na odměnu za založení nového účtu

Bankovní účet má téměř každý Čech. Jak ukazují opakované průzkumy. Češi jsou navíc konzervativní a ke změně banky je jen tak něco nepřiměřeně. Banky si jsou této skutečnosti vědomy a za založení bankovního účtu nabízejí různé finanční odměny.
Peníze

Sberbank

V době vzniku tohoto článku nejvyšší odměnu nabízela Sberbank, která nabízí 1 234 Kč za převod účtu od jiné banky. Dalších 1 234 Kč pak každý rok za věrnost.

mBank

Zajímavý bonus za založení nového účtu nabízí také mBank, banka v srpnu zvýšila odměnu z 1 000 Kč na 1 500 Kč.

Equa bank

Jiný přístup aktuálně volní Equa bank, která novým klientům nabízí zlatou kartu zdarma, a to včetně pojištění. Bezplatné vedení zlaté karty je ovšem časově omezeno, a to do konce roku 2021. Ovšem Equa bank cílí také na klienty, kteří ve změně banky spatřují mnoho administrativních úkonů, které nejsou ochotni postoupit. Equa bank totiž zařídí bezpečný převod jejich peněz z původní banky, svolení k inkasu, nastavení trvalých příkazů a navíc také uzavření starého účtu. Do své původní banky tak vůbec nemusí chodit.

Air Bank

Celkem nezajímavou odměnu, alespoň s přihlédnutím k výše uvedeným bankovním institucím, nabízí populární Air Bank. Za založení nového účtu a jeho propojení s mobilní aplikací My Air banka nabízí pouze 500 Kč.

ČSOB

Rovný dvojnásobek (vůči Air Bank) nabízí ČSOB. Bonus 1 000 Kč je ovšem vázán na pravidelný příjem, který na nové konto dorazí. Konkrétně musí jít o částku alespoň o 5 000 Kč měsíčně. Alespoň ve dvou po sobě jdoucích měsících.

Než změníme banku

Než změníme banku, nedávejte se jen na to, kolik peněz vám nová banka za založení účtu nabízí, ale také na to jaké vás v nové bance čekají poplatky. Ve všech ohledech se tak aktuálně jeví jako nejvýhodnější účet od mBank s bonusem 1 500 Kč. Nejenže bonus je po Sberbank druhý nejvyšší. mBanka nabízí všechny hlavní a nejvyužívanější bankovní operace zdarma, vedení účtu zdarma, bezplatný výběr z bankomatů v ČR i po celém světě. A navíc, mKaru svět, která nabízí výhodné směnném kurzy v zahraničí. Pokud nebudete přihlížet k výši bonusu za založení bankovního účtu, zvažte také běžný účet od Air Bank a Equa bank, také tyto banky nabízejí všechny hlavní nejvýuživanější bankovní operace zdarma, a to včetně výběrů z bankomatů po celém světě. Nicméně tak výhodné kurzy měn v zahraničí jako mKarta od mBank, žádná banka nenabízí.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Blogger.com s vlastní doménou

Blogovací platformu Gooogle Blogger.com jsem před zhruba 10 lety opustil, nicméně od té doby se hodně, ale opravdu hodně, změnilo. V tuto chvíli nejsem moc zběhlý v tom co všechno lze nastavit a personalizovat k "obrazu svému", tak se alespoň pustím do toho jak na této platformě zprovoznit vlastní doménu (vlastní webovou adresou), v mém případě šlo o Googlim.cz (tento web). Přesto co tvrdím výše, již nyní mohu říct, že pokud mě někdo osloví s tím, že by chtěl vlastní web na kterém by rád často publikovat, doporučím mu právě tuto platformu. Administrace je jednoduchá, šablony vypadají slušně a oproti například Wordpressu odpadá spousta starostí, jako například HTPS, aktualizace, web hosting, databáze a podobně. K jádru věci, jak tedy "propojit" vlastní doménu s Blogger.com 1) Nejdříve si muset zaregistrovat doménu, v mém případě na SubReg.cz . 2) Založte si jakýkoliv blog na Blogger.com 3) V Nastavení –› základní zadejte web adresu vaší domény a pohlídej

První dny s Macem

S Windows se peru spoustu let, opravdu, ale opravdu mě ser.. . Po několika letech lavírování jsem to tedy zkusil s Macem. Rozhodoval jsem se mezi Macem Mini a iMacem. Nakonec to vyhrál repasovaný iMac z dubna 2019 s 4K 21,5 obrazovkou, Intel Core i5 šestiřádkovým procesorem 3 GHz (Turbo Boost až 4,1 GHz), operační pamětí 8 GB DDR4, 256 GB úložištěm SSD a grafikou Radeon Pro 560X. Nákup jsem realizoval na apple.com/es/shop/refurbished . Tyto řádky píšu zhruba po týdnu s Macem. Přechod s Windows byl neočekávaně jednoduchý. PSPad jsem (prozatím a možná i trvale) nahradil programem TextMate, import webů z FTP klienta FileZilla, Window –› Mac OS, proběhl bez problémů, obstarožní (ale stále skvělý) Adobe Fireworks CS6 za 270 EUR, jsem nahradil Affinity Photo (zatím trial), plná verze stojí 55 EUR, toto je takřka vše co na počítači potřebuji. Nicméně musím říct, že Windows 10 ve srovnání s Apple macOS 10.15.1 Catalina, není vůbec, ale vůbec, špatný. Mac sem tam laguje, jeden program m

Co jsou to Zonky

Zonky jsou v České republice průkopníkem v P2P lendingu (Peer-to-peer lending je půjčování lidem přímo od lidí prostřednictvím zprostředkovatele a online platformy). Uživatelé této platformy uzavírají půjčky přímo mezi sebou. Věřitelem tedy není banka, ale lidé, kteří jsou ochotni do půjček investovat. V praxi to znamená, že zájemce o půjčku získá peníze od lidí (drobných investorů), kteří se na půjčku společně složí. A právě největším tržištěm takových úvěrů jsou v ČR Zonky. Zonky, jde marketingový název půjčky společnosti Benxy s.r.o., která spadá pod mateřskou společnost PPF. Žádost o půjčku a vyplacení peněz Žádost o půjčku o půjčku začíná na Zonky kalkulačce , kde žadatel zvolí požadovanou částku a kolik peněz je schopen měsíčně splácet, dle zvolených parametrů zde zjistí jak dlouho bude úvěr splácet. Po odeslání žádosti a schválení úvěru, peníze vyplácejí přímo Zonky. Klient tak nemusí čekat až se na půjčku složí drobní investoři. Zonkyho tržiště Přesto, že peníze js