Přeskočit na hlavní obsah

Bezpečnou rezervu má jen necelá pětina Čechů

Podle finančních odborníků by měla bezpečná finanční rezerva odpovídat zhruba výdělkům za tři až šest měsíců. Nicméně téměř 40 % obyvatel české republiky má našetřeno méně než 10 000 Kč. Nenadálé výdaje tak jsou nuceni řešit prodejem majetku nebo půjčkou od rodiny, přátel, nebo bankovních a nebankovních institucí. A jaké nečekané události Češi nejčastěji řeší úvěrem? Jde o splacení předchozích závazků, zakoupení nového spotřebiče z důvodu poruchy starého, nenadálé výdaje spojené s bydlením, vypořádání s partnerem po rozvodu. 8 % lidu si muselo půjčit proto, že přišli o práci.
Finanční rezerva

Dlouhodobá rychlá půjčka

Dlouhodobou půjčku (s několika měsíční či několika roční splatností) většina lidí řeší v bance, nebo Zonky.cz. Nicméně velké oblibě se těší také takzvané agregáty půjček jako je například jistá půjčka. Co je to agregátor půjček? Většinou jde o online webovou aplikaci žádosti, která je po vyplnění žadatelem odeslaná několika bankovním a nebankovním institucím, které žádost vyhodnotí, a to ať již kladně, nebo úvěr zamítnou. Z nabídek těchto institucí si pak žadatel může vybrat tu půjčku, která mu nejvíce vyhovuje.

Krátkodobá rychlá půjčka

Většinou jde o mikroúvěr se splatností do měsíce. Pro tyto půjčky se dokonce vžil název "Půjčka do výplaty". Mezi nejvyhledávanější krátkodobé mikrosvěty pak patří Zaplo (Zaplo recenze) a půjčka Kamali, která je považována za nejvýhodnější krátkodobý úvěr vůbec. Kamali se dokonce pravidelně objevuje na první příčce Indexu odpovědného úvěrování, který vytváří rozvojová, vzdělávací a lidskoprávní organizace Člověk v tísni. U Zapla žadatelé nejvíce oceňují rychlé vyřízení úvěru a bleskové vyplácení peněz. Vše proběhne během několika málo minut, a to zejména u opakované půjčky o kterou lze pořádat (bez jakékoliv administrativy) jedním kliknutím po přihlášení do účtu Zaplo.

První krátkodobá rychlá půjčka zdarma

Jak Zaplo, tak Kamali navíc nabízejí první půjčku zdarma, tedy peníze bez jakéhokoliv vyvýšení. Jednoduše vrátíte pouze tolik peněz, kolik si půjčíte.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny s Macem

S Windows se peru spoustu let, opravdu, ale opravdu mě ser.. . Po několika letech lavírování jsem to tedy zkusil s Macem. Rozhodoval jsem se mezi Macem Mini a iMacem. Nakonec to vyhrál repasovaný iMac z dubna 2019 s 4K 21,5 obrazovkou, Intel Core i5 šestiřádkovým procesorem 3 GHz (Turbo Boost až 4,1 GHz), operační pamětí 8 GB DDR4, 256 GB úložištěm SSD a grafikou Radeon Pro 560X. Nákup jsem realizoval na apple.com/es/shop/refurbished . Tyto řádky píšu zhruba po týdnu s Macem. Přechod s Windows byl neočekávaně jednoduchý. PSPad jsem (prozatím a možná i trvale) nahradil programem TextMate, import webů z FTP klienta FileZilla, Window –› Mac OS, proběhl bez problémů, obstarožní (ale stále skvělý) Adobe Fireworks CS6 za 270 EUR, jsem nahradil Affinity Photo (zatím trial), plná verze stojí 55 EUR, toto je takřka vše co na počítači potřebuji. Nicméně musím říct, že Windows 10 ve srovnání s Apple macOS 10.15.1 Catalina, není vůbec, ale vůbec, špatný. Mac sem tam laguje, jeden program m

Skvělý nástroj pro kompresi PNG a JPEG obrázků

Obrázky tvoří podstatný datový obsah webu a je nezbytné k nim podle toho přistupovat. Před publikováním je tedy vhodné (ne-li nutné) datovou náročnost (velikost) obrázků optimalizovat. A to za účelem nižší datovové náročnosti a rychlejšího načítání v internetovém prohlížeči (jak celého webu, tak jednotlivých stránek). K tomu využívám webový nástroj TinyPNG , ale dostupný je také plugin Photoshopu a plugin pro Wordpress . Rozdíl (před a po kompresi) je téměř neviditelný, nicméně velikosti souborů se výrazně liší. A jak vidíte níže na screenshotu, nechybí ani podpora PNG obrázků s průhledným pozadím. Přesto, že název napovídá, že TinyPNG podporuje pouze kompresi PNG obrázků, není tomu tak, dostupná je také komprese ve formátu JPEG (JPG).

Blogger.com s vlastní doménou

Blogovací platformu Gooogle Blogger.com jsem před zhruba 10 lety opustil, nicméně od té doby se hodně, ale opravdu hodně, změnilo. V tuto chvíli nejsem moc zběhlý v tom co všechno lze nastavit a personalizovat k "obrazu svému", tak se alespoň pustím do toho jak na této platformě zprovoznit vlastní doménu (vlastní webovou adresou), v mém případě šlo o Googlim.cz (tento web). Přesto co tvrdím výše, již nyní mohu říct, že pokud mě někdo osloví s tím, že by chtěl vlastní web na kterém by rád často publikovat, doporučím mu právě tuto platformu. Administrace je jednoduchá, šablony vypadají slušně a oproti například Wordpressu odpadá spousta starostí, jako například HTPS, aktualizace, web hosting, databáze a podobně. K jádru věci, jak tedy "propojit" vlastní doménu s Blogger.com 1) Nejdříve si muset zaregistrovat doménu, v mém případě na SubReg.cz . 2) Založte si jakýkoliv blog na Blogger.com 3) V Nastavení –› základní zadejte web adresu vaší domény a pohlídej